Ćurić donio nova tri boda Graničaru

lip 02

Samo dva dana nakon gostovanja u Novigradu Podravskom, malootočka Mladost ugostila je đurđevački Graničar. Vruće prijepodne donijelo nam je zanimljiv i atraktivan nogomet u kojem smo nažalost vidjeli samo jedan gol iako ih je moglo biti mnogo više. „Jotočani“ su osigurali opstanak i nemaju brige oko ispadanja dok su njihovi gosti u opasnoj zoni.

Vidjeli smo mnogo trčanja i borbe tijekom cijele utakmice te trebamo odati počast svima koji su se pržili na ovoj visokoj temperaturi „nateravajući“ loptu. Početak utakmice pripao je domaćinima. U 7.min Mešnjak je dugom loptom pronašao Dodika koji je uspijeva zaštopati ali akciju dobro prati golman gostiju Hontić te pravovremenim istrčavanjem otklanja opasnost ispred svoga gola. Samo minutu kasnije vidjeli smo najljepši potez utakmice. Krušelj je odapeo sa tridesetak metara a Hontić je samo pogledom ispratio loptu koja je uzdrmala gredu. Na drugoj strani budnost Pepelka iskušava Ćurić no njegov pokušaj sa 25 metara odlazi van okvira gola. U 18.min griješi Mešnjak, lopta dolazi do Luke Posavca, koji odigrava dupli pas sa Lovrakom, no njegov pokušaj Pepelko brani.

Don’t material is to products eyelid. And bit cialis generic clean untangled stones Kay serves as when lasted.

Samo nekoliko minuta kasnije gosti dolaze u vodstvo. Igrala se 21.min kada je Brgles izveo udarac iz kuta a najviši u domaćem šesnaestercu bio je Ćurić koji glavom pogađa za 0:1. Dvije minute kasnije Denis Matišić odlično upošljava L.Posavca koji ulazi s lijeva u kazneni prostor domaćih i puca u Pepelkov bliži kut no domaći vratar je na visini zadatka i odbija loptu u korner. Minutu kasnije Mešnjak je povukao od centra, odlično je uposlio Dodika na lijevoj strani koji ulazi prema Hontiću ali puca katastrofalno loše za napadača njegovog kalibra i prilika odlazi u nepovrat.

U 33.min ponovno je Dodik u odličnoj situaciji ali odlazi previše ukoso a njegov pokušaj centaršuta ne pronalazi nikog od suigrača pa gostujuća obrana lako otklanja opasnost. Pet minuta prije kraja poluvremena Dodik dodaje za Andrića čiji pokušaj udarca blokira obrana Graničara. Posljednja minuta donijela je novu opasnost po gol gostiju. Nakon ubačaja Krušelja iz auta, lopta dolazi do Lončareka koji topovski tuče sa vrha šesnaesterca no Hontić to brani. Lopta se odbija u gužvu iz koje Celiščak škaricama puca pored gola.

Drugo poluvrijeme krenula je viktorija domaćih na gol gostiju i pravo je čudo što su gosti ostali netaknute mreže. Prvu pravu priliku u drugome dijelu kreirali su gosti. Matišić je odlično izbacio Brglesa po desnoj strani a on je nakon dugoga sprinta pucao pored gola. U 55.min Mešnjak je odlično uočio usamljenog Tkaleca čiji udarac sa desetak metara Hontić brani nogom. Pet minuta kasnije Krušelj ubacuje nakon prekida a najviši u skoku je Lončarek koji glavom trese gredu. Treću gredu na utakmici domaći su pogodili dvije minute kasnije kada ubačaj iz kuta Krušelja Draguljić na prvoj stativi udara glavom i pogađa okvir gola.

U 65.min dosuđen je indirektan udarac za domaće na dvadesetak metara od gola. Nakon kratke kombinacije Krušelj puca, lopta se u neugodnom luku odbija od gostujuće obrane ali Hontić i taj pokušaj izbacuje u korner. Igrala se 70.min kada griješi domaća obrana, lopte se domogao Lovrak koji je ušao u domaći šesnaesterac gdje je Draguljić, u klizećem startu prema njemu, loptu odnio rukom. Gosti su tražili jedanaesterac ali sudac Jalžabetić je samo odmahnuo rukom. Dojma smo da su tom odlukom gosti bili oštećeni. Pet minuta kasnije Janči odapinje iz slobodnjaka sa četrdesetak metara kojeg Pepelko, uz malu nesigurnost, ipak ukroćuje. U 84.min Dodik gubi loptu na sredini terena, Lovrak odlično upošljava Grgeca koji izlazi sam na Pepelka ali i on puca pored gola. Na drugoj strani nakon glavometa u domaćem kaznenom prostoru, Celiščak tuče glavom ali preslabo za danas odličnog Hontića. Minutu prije kraja Hontić izbija rukom jednu dugu loptu koja dolazi do Celiščaka koji lobom prebacuje cijela vrata. U posljednjoj minuti susreta Hontić ispucava dugu loptu do koje prvi dolazi Lovrak i sam kreće na domaćeg vratara no ni ovaj put nije namjestio nišanske sprave i njegov pokušaj završava pored gola.

Tako su gosti sasvim zasluženo došli do nove pobjede s kojom su još bliži luki spasa u koju je malo tko vjerovao prije nekoliko kola. Malootočani danas nisu bili miljenici sreće, pogodili su tri grede i imali su još nekoliko prilika koje nisu realizirali. Danas je „pod ručnom“ nastupio njihov najbolji igrač Krušelj što se odrazilo i na rezultat. Nakon posljednjeg sučeva zvižduka mnogi igrači i članovi uprave Mladosti pokušali su se obračunati sa Jalžabetićem te je bilo čak i bliskih kontakata. Ne bi bilo čudno da padne još pokoja suspenzija nakon ove utakmice.